hrvatsko novinarsko društvo croatian journalists' association
Perkovčeva 2 | 10 000 Zagreb | Tel: 482-8333 | Faks: 482-8332 | E-mail: hnd@hnd.hr

Arhiva "Iz medija"

Dopustite novinarima da budu u sudnici

15.10.2003.

Kao poglavar internacionalne duhovne zajednice Komaje želim i prilikom ove, druge po redu, glavne rasprave hrvatskoj javnosti svratiti pozornost na nedolièan odnos Crkve prema Komaji (ali i drugim duhovnim i vjerskim zajednicama opæenito) u Hrvatskoj, i to kako u medijima, tako i u individualnom pristupu sljedbenicima, odnosno vjernicima. Mnogo govori i to što sam, za postupak koji po hrvatskom zakonu spada u hitne, prvu glavnu raspravu morao èekati osam godina. Nadamo se da æe, zahvaljujuæi i objektivnom obavještavanju najšire hrvatske javnosti, ovaj proces ipak biti priveden pravednom kraju.
    U 25 godina javnog djelovanja nikada me nitko nije nazvao sotonistom, èak ni približno toliko izvrijeðao kao novinar J. Blaževiæ i Glas Koncila koji je to omoguæio, a meni uskratio zakonsko pravo na demanti.
    I, kada ne bi bilo žalosno, bilo bi smiješno: Katolièka crkva, èije nas ugledne novine veæ dulje od desetljeæa kleveæu, vrijeðaju naše ljudsko dostojanstvo i ruše nam ugled, predlaže sudu da na drugu raspravu ne dopusti pristup novinarima koji su u hrvatskim medijima izvještavali i s prošle rasprave.

Povratak

AKTUALNO