hrvatsko novinarsko društvo croatian journalists' association
Perkovčeva 2 | 10 000 Zagreb | Tel: 482-8333 | Faks: 482-8332 | E-mail: hnd@hnd.hr

Arhiva "Iz medija"

Ako želiš čitati New York Times, plati!

20.01.2010.

NEW YORK - Ugledni The New York Times će naplaćivati pristup svojoj internet stranici. Odluku o modelu naplaćivanja objavit će u roku od nekoliko sljedećih dana. Predviđa se da će se raditi o opciji koju već koristi The Financial Times, a koja dopušta čitateljima da besplatno pristupe nekim člancima prije nego što se bude tražilo da se pretplate.

- Odluku ćemo objaviti kad budemo vjerovali da smo složili najbolji mogući poslovni pristup. Dotad nema detalja - istaknuli su u listu.

The New York Times će, naplaćivanjem online sadržaja, krenuti stopama i The Wall Street Journala, a definitivno neće biti jedini.
Google oglasi

Rupert Murdoch, šef News Corpa, i prije je zaprijetio da će naplaćivati online sadržaj svojih izdanja, uključujući The Times, The Sunday Times, The Sun i News of the World. Prošli je tjedan Standard-Times u Massachusettsu postao prvim lokalnim novinama iz News Corpa koje naplaćuje pristup svom webu.

Povratak

AKTUALNO